• Ali Tanrıverdi
  Ali Tanrıverdi
  Senarist
 • Murat Şeker
  Murat Şeker
  Yönetmen
 • Hülya Şeker
  Hülya Şeker
  Genel Koordinatör
 • Ece Tarhan
  Ece Tarhan
  Yapım Asistanı
 • Kumsal Kıvılcım
  Kumsal Kıvılcım
  Yapım Asistanı

Ali Tanrıverdi
Senarist

1988 yılında İstanbul’da doğdu. Kütahya Dumlupınar ve Eskişehir Anadolu üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Sinema kariyerine 2009 yılında Murat Şeker’in ve “Aşk Geliyorum Demez” filminin Senaryo asistanlığını yaparak başladı.2010 yılında “Çakallarla Dans” filminin Diyalog Yazarlığını yaptı. 2012 yılında “Çakallarla Dans 2-Hastasıyız Dede”, 2014 yılında “Çakallarla Dans 3- Sıfır Sıkıntı”, 2016 yılında “Deliormanlı” ve “Çakallarla Dans 4”, 2018 yılında “Görevimiz Tatil” filminin senaryo yazarlığını Murat Şeker ile birlikte üstlenmiştir. Ayrıca 2015 yılında Türk Sinemasının 100. Yılı sebebiyle İKSV kapsamında “Mutlu Son” isimli kısa filmin de senaryo yazarlığını üstlenmiştir.

Murat Şeker
Yönetmen

25 Haziran 1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1991’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. 3 yıl burada eğitim gördükten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’ne geçti. 1992’den itibaren belgesel ve dizi filmlerde prodüksiyon sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı yönetmenler arasında Osman Seden, Yusuf Kurçenli ve Hüseyin Karakaş vardır. Magma, Milk gibi kulüplerin işletmeciliğinin ardından, Beyoğlu’nda Limonlu Bahçe’yi ve Mono’yu yarattı.

1996’da ilk kısa filmi -1’i çekti. Bu tarihten sonra Türk rock ve pop müzikleri için video klip çalışmaları yaptı. Milliyet, Radikal ve Hürriyet Daily News gazeteleri ile Max ve Roll dergilerinde elektronik ve alternatif müzik üzerine eleştiriler yapmaya başladı.

2004 yılında SugarWorkz film şirketini kurdu. 2006 yılında ilk uzun metraj filmi “2 Süper Film Birden”i çekti. Aşk Tutulması ve Aşk Geliyorum Demez filmlerinden sonra seriye dönüşen “Çakallarla Dans” ve ‘’Deliormanlı’’ filmlerine ima attı. Son olarak 2018’in şubat ayında vizyona giren ‘’Görevimiz Tatil’’ i çeken Murat Şeker, kurduğu bu şirketin çatısı altında filmler üretmeye devam ediyor.

Hülya Şeker
Genel Koordinatör

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Akademi İstanbul’daki Radyo-Televizyon eğitimini tamamladıktan sonra Number One Tv’de yapım ve yönetim asistanı olarak görev yaptı. Kariyerine 2004 yılında Pi Film Prodüksiyon şirketinde prodüksiyon asistanı olarak devam etti. 2005 yılı süresince Kanal D’de yapım asistanı olarak çalıştı.

Sugarworkz ailesinde üstlendiği tüm projelerin genel koordinatörlük görevini sürdürmektedir.

Ece Tarhan
Yapım Asistanı

2001 yılında İstanbul’da doğdu. 2019 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon bölümünde okumaya başladı. Eğitimi süresince iki kısa metraj belgesel ve bir kurmaca film projesinde yönetmenlik yaptı. Dizi ve reklam projelerinde kısa süre reji asistanlığı yaptı. Sinematek/Sinema Evi’nde staj yaptı. 2023 yılından itibaren Sugarworkz prodüksiyon ekibinde çalışmakta.

Kumsal Kıvılcım
Yapım Asistanı

Kumsal Kıvılcım, ortaöğrenimini İçel Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2015-2019 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde sinema öğrenimi gördü. Bu süreçte, öğretim programı gereği “Sandık”, “Görünmeyen Koleksiyon” ve “Bekle Beni” isimli üç kısa film çekmenin yanı sıra, yoğun olarak Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-TV Merkezi tarafından yürütülen film arşivciliği uygulamalarında çalıştı. Merkezin film dışı görsel malzeme koleksiyonunun tasnifi, analog video arşivinin dijitalizasyonu ve çok sayıda dijital film restorasyonu projesinde görev aldı. 2019’da lisans öğrenimini tamamlayarak, Sinema ve Televizyon Ana Sanat Dalı’nda sinema mirasının dijital tekniklerle korunması temelinde düzenlenmiş olan lisansüstü öğrenimine başladı. Yüksek lisans öğrenimi sırasında IMM yapım şirketinde proje asistanlığı yaptı ve Kazan Kültür Dergisi’nin sinema köşesinde yazılar yazdı. “Turne”, “Kaderin Kırmızı İpi”, “Ses” ve “Gündüz Düşü” isimli öyküleri çeşitli dergilerde yayınlandı. Temmuz 2023’ten itibaren Sugarworkz’te görev almaktadır.