• Murat Şeker
  Murat Şeker
  Yönetmen
 • Hülya Şeker
  Hülya Şeker
  Genel Koordinatör
 • Uğur Şeker
  Uğur Şeker
  Yapımcı
 • Ali Tanrıverdi
  Ali Tanrıverdi
  Senarist
 • Caner Keçeci
  Caner Keçeci

Murat Şeker
Yönetmen

25 Haziran 1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1991’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne girdi. 3 yıl burada eğitim gördükten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’ne geçti. 1992’den itibaren belgesel ve dizi filmlerde prodüksiyon sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Çalıştığı yönetmenler arasında Osman Seden, Yusuf Kurçenli ve Hüseyin Karakaş vardır. Magma, Milk gibi kulüplerin işletmeciliğinin ardından, Beyoğlu’nda Limonlu Bahçe’yi ve Mono’yu yarattı.

1996’da ilk kısa filmi -1’i çekti. Bu tarihten sonra Türk rock ve pop müzikleri için video klip çalışmaları yaptı. Milliyet, Radikal ve Hürriyet Daily News gazeteleri ile Max ve Roll dergilerinde elektronik ve alternatif müzik üzerine eleştiriler yapmaya başladı.

2004 yılında SugarWorkz film şirketini kurdu. 2006 yılında ilk uzun metraj filmi “2 Süper Film Birden”i çekti. Aşk Tutulması ve Aşk Geliyorum Demez filmlerinden sonra seriye dönüşen “Çakallarla Dans” ve ‘’Deliormanlı’’ filmlerine ima attı. Son olarak 2018’in şubat ayında vizyona giren ‘’Görevimiz Tatil’’ i çeken Murat Şeker, kurduğu bu şirketin çatısı altında filmler üretmeye devam ediyor.

Hülya Şeker
Genel Koordinatör

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Akademi İstanbul’daki Radyo-Televizyon eğitimini tamamladıktan sonra Number One Tv’de yapım ve yönetim asistanı olarak görev yaptı. Kariyerine 2004 yılında Pi Film Prodüksiyon şirketinde prodüksiyon asistanı olarak devam etti. 2005 yılı süresince Kanal D’de yapım asistanı olarak çalıştı.

Sugarworkz ailesinde üstlendiği tüm projelerin genel koordinatörlük görevini sürdürmektedir.

Uğur Şeker
Yapımcı

1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ ni 1. likle bitirerek Şehir Planlamacısı oldu. Öğrenimi ile eş zamanlı olarak İnterstar ve Kral TV Halkla İlişkiler Müdürü Asistanlığını yaptı.

NTV’de yapım yardımcısı ve yönetmen yardımcısı görevlerinde bulundu. Ardından Zeplin Tanıtım’ da Mavi Jeans, MEF dershaneleri vb firmalar için yapılan tanıtım, reklam filmlerinin yapımlarında görev aldı.

2000 yılında Zap Medya firmasının kuruluşunda bulundu ve ortağı oldu. Bugüne kadar yaklaşık 1000 adet internet kampanyasını yönetti.

Şu an DB İSTANBUL İLETİŞİM AJANSININ yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir.

Ali Tanrıverdi
Senarist

1988 yılında İstanbul’da doğdu. Kütahya Dumlupınar ve Eskişehir Anadolu üniversitesiİşletme bölümünü bitirdi. Sinema kariyerine 2009 yılında Murat Şeker’in ve “Aşk Geliyorum Demez” filminin Senaryo asistanlığını yaparak başladı.2010 yılında “Çakallarla Dans” filminin Diyalog Yazarlığını yaptı. 2012 yılında “Çakallarla Dans 2-Hastasıyız Dede”, 2014 yılında “Çakallarla Dans 3- Sıfır Sıkıntı”, 2016 yılında “Deliormanlı” ve “Çakallarla Dans 4”, 2018 yılında “Görevimiz Tatil” filminin senaryo yazarlığını Murat Şeker ile birlikte üstlenmiştir. Ayrıca 2015 yılında Türk Sinemasının 100. Yılı sebebiyle İKSV kapsamında “Mutlu Son” isimli kısa filmin de senaryo yazarlığını üstlenmiştir.

Caner Keçeci

1988 yılında İstanbul Şişli’de doğdu.İlk ve orta öğrenimini Sarıyer’de tamamladı.2006 yılında Üniversite eğitimi için Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi , Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon bölümüne girdi.Üniversite’de ulusal ve uluslar arası kısa film ve belgesel projelerinde çeşitli görevler aldı.2008 yılında öğrenciliği devam ederken Sugarworkz’de staj yaptı ve 2009 yılından itibaren Sugarworkz’ün bütün yapımlarında aktif olarak görev aldı.Medyapım, Erler Film , Focus Film gibi şirketlerde de görev alan Keçeci, halen Sugarworkz bünyesinde yapım ve yönetmen ekibinde yer almaktadır.